Ez a férfi halálkomolyan állítja, hogy a Föld lapos, és be is bizonyítja
Mint ahogy egy korábbi cikkünkben megírtuk, milliók hisznek még mindig abban, hogy a Föld valójában lapos - és ennek az elméletnek Magyarországon is több ezer híve van.
Meggyőződésük például, hogy a NASA photoshoppolja a képeket, és számtalan bizonyítékot találni arra, hogy egy lapos égitesten élünk. Most egy igazi "szakértő", Székely Sándor szólalt meg a témában a Komlómédiának.
Mint fogalmaz, a "gömbföld-modell ezer sebből vérzik", tehát teljességgel cáfolható. Ott van például a rengeteg vizünk.
- magyarázza. Ezután a Balatonnál tett megfigyeléseit sorolja el, például a Balatonaliga és Tihany közti távolságot, amelyben a tudományos megállapítások miatt 41 méteres görbület van. Ez Sándor szerint azt jelentené, hogy a tihanyi dombnak a felét se lenne szabad látnunk Aligáról, ennek ellenére még az öbölben üldögélő pecásokat is látni lehet egy jó távcsővel.
Sándor és társai lézeres mérővel is megnézték a Balaton állítólagos görbületét, ám a lézernyaláb minden pontról teljesen egyenes irányba világított, ebből tehát arra következtettek, hogy a Balaton keresztben-hosszában vízszintes. Márpedig ha a Balaton vízszintes, akkor nagy valószínűséggel az óceánok is azok. Akkor pedig a Föld nem lehet gömbölyű.
Arra a kérdésre, hogy az óceánon messziről előtűnő hajónak miért az árbocát látjuk meg legelőször, azt felelte: optikai csalódásról van szó. A vízfelületen képződik egy nem egyenletes sűrűségű átmeneti zóna, aminek köszönhetően a víz, mint a délibábok esetében, feltükrözi önmagát a felülete fölé, ez pedig kitakarja a valódi hajótestet. (Ugyanezt a jelenséget láthatjuk egyébként a forró aszfalton is, ahol a kocsi kereke először nem látszik, és úgy tűnik, mintha az autó kvázi fölúszna az úttest tetejére.)

A Nap fényének útját pedig egyenes helyett éppen görbíti Sándor feltételezése.
A Pitagorasz-tételen alapuló elméletről, amely szerint az árnyékkal tudjuk kiszámolni a Nap távolságát, azt állítja, önmagában hibás.
Hiszen a fény útja nem egyenes, hanem görbül. Ennek eredményeképp a legtöbben csak egy "vélt Napot" látunk: csak az látja az igazit, aki felett pontosan 90 fokos szögben áll az égitest.
Sándor emellett azt is kifejti a videóban, hogyan manipulálják a bolygónkról készült fényképeket, és mi a bizonyíték arra, hogy ezek közül egyik sem valós (például az űrállomások egytől egyig túl közel vannak a Földhöz ahhoz, hogy teljes fotót készíthessenek róla).
Fontosnak tartja azt is hangsúlyozni, hogy a Holdat sem a Nap világítja meg, hiszen akkor nem fordulhatna elő az, hogy pontosan ugyanolyan fényerősségűnek látjuk minden egyes pontját. A Hold tehát - csakúgy, mint a Nap - saját maga bocsátja ki a fényt.
Arra is választ ad, miért látjuk görbülni a horizontot a repülő ablakán át.
A videót ide kattintva nézhetitek meg!
Nektek mi a véleményetek?
Címkép: Pinterest