Egy jóslat vezérelte: 6400 km-t tekert biciklivel, hogy együtt lehessen szerelmével
Pradyumna Kumar "PK" Mahanandia érinthetetlenként született egy távoli indiai faluban. Minthogy életét a kasztrendszer reménytelenül meghatározta, nem is számított egy gazdag svéd hölggyel való találkozásra, aki beteljesítette régi próféciáját.
Életéből könyv is készült, és vannak, akik egy filmadaptációról is beszélnek. A National Geographicnak beszélt kalandjáról és arról, hogy a menekültválság közepette vajon lehetséges lett volna-e az útja.
A jóslatát a falubéli jós mondta el a szüleinek: eszerint nem szokványos házassága lesz, és feleségét egy távoli földrészen találja majd meg. Párja a bika jegyében született, erdőbirtokos, ezen felül kiválóan játszik furulyán.

A dzsungel könyve helyszínén született Mahanandia elmondta, hogy a kasztrendszer egy szervezett rasszizmus, melyet gyermekként még alig éreznek az indiaiak. Az iskolában később megismerkedett hindukkal, és átélte a különbségeket:
Régebben elfogadott volt a zaklatás is, ma már törvény védi a régi kasztrendszerből kikerülteket. Mahanandia szerint azonban ez még rosszabb, mint a brit uralom alatt, ugyanis a jelenleg független Indiában az ősi hagyományok kezdenek visszatérni. Ő viszont a rendszert hibáztatja, nem az indiaiakat.
"Azt mondták gyerekkoromban, hogy művészettel és a színekkel kell foglalkoznom. Gyors voltam a rajzolásban, és ösztöndíjat kaptam Orissában. Az utcán nem volt szabad portrékat festenem, ezért gyakran a kapitányságon kötöttem ki. Ott legalább tudtam aludni, és ételt is adtak. Remény és kétségbeesés között telt az életem, de sok híres embert megismertem, például Valentina Tereskovát (orosz űrhajósnő). Ő, amikor Indiában járt, elhívott, hogy portrékat fessek róla. Ezek közül sok megjelent a tévében, és másnap híres voltam egész Delhiben."

Mégis, 1975-ben, egy decemberi délutánon találkozott élete szerelmével:
A második találkozáskor érezte, hogy a prófécia be fog teljesülni. Távoli országból érkezett a hölgy, a Bika jegyében született, egy erdőt birtokol, és játszik a furulyán kívül zongorán is. "Olyan izgatott voltam, hogy elsőre nem sikerült rendes angolsággal beszélnem vele" - mondta Mahanandia, aki Charlotte kezét szorítva tudta, hogy ő lesz a felesége.

Charlotte egyébként régebb óta el akart utazni Indiába, számos kulturális előadáson és koncerten vett részt, amiből megismerte az országot. Mahanandia régiójából, Orissából is látott egy törzsi táncot, ami teljességgel hipnotizálta.
Lenyugtattam, és mondtam neki, hogy utazzunk el a szülőfalujába. Ott megismertem az apját és a testvéreit. Csak az álmaimat követtem, olyan volt, mintha hazatértem volna. Hiszek a reinkarnációban, és ott nagyon erősen éreztem, hogy előző életemet Indiában éltem. A testvére a meditáció után azt mondta, hogy követnie kell engem.
Két-három hét után azonban Charlotte elment, és több mint másfél évig nem beszéltek. "Levelezgettünk egymással, de egyszer csak azt éreztem, meg kell tennem az első lépést. Mindenemet eladtam, és vettem egy biciklit" - mesélt nagy döntéséről Mahanandia, aki 80 dollárral és pár száz rúpiával a zsebében vágott neki a nagy útnak. Megjárta Kandahart, Kabult, Isztambult, és mindenhol tartotta a kapcsolatot a svéd hölggyel. Sok helyen a festményeiért kapott szállást és ételt is.

Sok hippi barátra tett szert a nagy út során, akik közül mindenkivel jól kijött, ezért elnevezte a kalandját "hippi vonalnak". Egyedül a gondolatai és kételyei szabhattak volna gátat a sikerének.
"Ha van akarat, van megoldás is! Ma sokkal nehezebb kezelni a menekülteket, de lehetséges. A félelem és a kétely az élet legnagyobb ellenségei, ezek nehezítik meg a döntéshozatalt" - nyilatkozta a jelenlegi krízisről Mahanandia.
Arra a kérdésre, hogy mi a 40 éve tartó házasság titka, ezt felelte:
Nincs titok! A házasság nemcsak fizikai, hanem lelki kötelék is. Ennek felismerése segít boldogulni. Mikor bemegyek a házba, az egómat leparkolom előtte. Az egó az elmével szoros kapcsolatban van, és mikor ezt kint felejtem, belül csak nyitottság marad.

Képek: pixabay.com, National Geographic