A Lego vakok számára is élvezhetővé szeretné tenni a játékait, ki is találták, hogyan
Matthew Shifrin vakon született, így a világ kis részét tudja csak maga elé képzelni. A Lego sok szempontból kihívást jelentett neki, de ő mégis imádta, mert szélesítette a tudását a világról. Új dolgokat tanult a mérnöki koncepciókról, és a Lego segítségével ismerte meg az Empire State Building alakját is. Viszont egyedül nem tudta összerakni a különböző formákat, mert csak képes útmutatókat adott a cég a játékokhoz.
A fiú családja lejegyezte az utasításokat, így a Braille írásmóddal - amely kidomborodó pontok segítségével tesz egyes szövegeket a vakok számára érthetővé - megoldást nyújtottak Shifrin számára.
A tapasztalat pedig arra ösztönözte, hogy segítsen vak és korlátozott látású gyermekeknek hozzáférni a Lego utasításaihoz. Ezért a most 22 éves Shifrin összefogott a Legóval, hogy elkezdje a Braille-írás és a hangoskönyv alapú utasítások elkészítését a társaság játékkészleteihez.
Elsődlegesen angol nyelven zajlanak a fejlesztések, de a vállalat tervei között szerepel, hogy más nyelveken is megvalósítsák a projektet.
Ez nem az első látáskorlátozottaknak kifejlesztett terméke a Legónak, ugyanis négy hónappal ezelőtt már bemutattak egy új, a Braille írásmódot tanító készletet is a Braille Bricks-t.

A Lego jelenleg négy épületkészlettel kísérletezik december 31-ig, amik épületmodelleket és járműveket is tartalmazhatnak. A játékok bárki számára megvásárolhatóak lesznek, és a cég által létrehozott weboldalon letölthetőek a hanganyagok és Braille-leírások.
Ugyanezen az oldalon várják a visszajelezéseket a kipróbálóktól, hogy ezek segítségével javítani tudják a fejlesztéseket, és újabb csomagokat tudjanak ezekkel a funkciókkal ellátni.