Pompás emberek kerekes székben – vizsgáljuk felül előítéleteinket!
E bejegyzést az amerikai Ken Jennings írta, aki hazájában azzal vált híressé, hogy 74 alkalommal nyerte meg a Jeopardy nevű vetélkedőt. Nyilván voltak, akikből együttérzést, vagy szánalmat váltott ki, egy szintén mozgáskorlátozott YouTube-sztár viszont, aki a közelmúltban találkozott Jennings panaszával, a viszályára fordította annak hatását: egy hastagot tett közzé a Twitteren (#hotpersoninawheelchair), majd közzétette saját fotóját térdig érő zokniban, piros ajakrúzzsal és egy kissé gúnyos megjegyzést is fűzött hozzá: „Csak siránkozz rajta, bébi”.
Annie Segarránál éppen 2014-ben állapították meg az Ehlers-Danlos szindrómát, ezt a ritka degeneratív betegséget, amely a kötőszöveteket támadja meg, ezáltal a beteg súlyos fájdalmak közepette gyakorlatilag elveszti mozgáskészségét.
A lány talán maga sem sejtette, hogy rövid időn belül bejegyzésével mozgalmat indít, amely a kerekes székesek önbecsülésének mozgalmává vált.

A Jennings által is erősített közfelfogással szemben a #hotpersoninawheelchair éppen azt sugallja, hogy ezek a „nyomoréknak” minősített emberek is lehetnek szépek, vonzóak, és áradhat belőlük az életöröm.
Olyanok csatlakoztak ehhez a kampányhoz, mint Robyn Lambird ausztrál modell és para-atléta, akit agyi paralízis ért, vagy a kanadai divatblogger Elsie Tellier, akit cisztafibrózis támadott meg. Ő több ízben is elmesélte, hogy elkezdett magáról kerekes székes fotókat közzétenni, hogy megmutassa mindenkinek: bármilyen körülmények között jól érezheti magát az ember.

És onnantól kezdve nincs megállás. Férfiak és nők ezrei tették fel fotóikat, történetüket, erőt adva ezzel sorstársaiknak, és leckét adva az „egészségeseknek”, hogy velük egyenrangúaknak kezeljék őket - írta a Guardian .
