CÍMLAPFOTÓK
A Rovatból

„Nagyon jól érzem magam itt!” – képriport egy igazi mesteremberről, Gerő Gyula cipészről

Dolgozhatott volna külföldön vagy nagyobb helyeken, ő mégis a maga ura maradt. Az év 365 napján várja kuncsaftjait VI. kerületi kis cipészüzletében.


Gerő Gyula közel öt évtizede űzi a cipészmesterséget - Budapesten, a VI. kerületi Szondi utcában található műhelyében több mint 20 éve dolgozik.

Gyermekként nyolc évet töltött intézetben, majd a szakmunkásképzőben elkezdte kitanulni a susztermesterséget, amit az érettségi és a cipészszakma megszerzése után az akkori Bőripari Technikum szakirányú továbbképzése követett. A későbbi évtizedekben többek között Medgyessy Péter volt miniszterelnök családtagjai is visszatérő ügyfelei voltak.

Pályája elején, a '70-es években egy cipő sarkalása 20 Ft-ba került nála, míg most, 2021-ben ugyanez a javítás 3000 Ft-ba kerül. Magát fiatalpártinak tartja, az ifjabb korosztállyal is gond nélkül megtalálja a hangot. Saját bevallása szerint csalódással tölti el, hogy az utóbbi években egyre kevesebb hálás emberrel találkozik.

Ennek ellenpéldájaként mesélt egy még évekkel ezelőtt hozzá betérő vidéki ügyészről, aki szigorúan kijavította a cipészt, mikor Gyula véletlenül „Ügyvéd úr”-nak szólította „Ügyész úr” helyett. A férfi azonban néhány nappal később az asszisztensén keresztül küldött egy hálálkodó levelet, amiben méltatta elegáns cipője profi, szakszerű megjavítását.

Gyula kis cipészboltja nagy ismeretségnek örvend a környéken, minden korosztályból vannak vásárlói. Látogatásunkkor, a vele való beszélgetésünk alatt is kétpercenként köszöntek be neki a bolt előtt elhaladó emberek.

Műhelyének ajtaja az év 365 napján nyitva van, már csak azért is, mert a cipők javításához használt ragasztók miatt folyamatos szellőztetésre van szükség. Így a téli hidegben is gond nélkül tárva-nyitva hagyja műhelye ajtaját.

Gyula úgy látja, hogy a cipészmesterség az elmúlt 20 évben kezdett el szépen lassan kihalófélben lévő szakmának számítani. Árulkodó jel, hogy a 70-es években rendkívül vonzó szakmának számított, olyannyira, hogy szigorú előfelvételiket kellett tartani a technikumokban. Gyulát már át akarták csábítani az egyik nagy nemzetközi konkurens céghez is, de ő saját műhelyében maradt, a maga uraként.

Három évvel ezelőtt valaki 18 millió forintot ajánlott fel neki, ha eladja a műhelyt, de ő nem állt kötélnek. Kérdésünkre, hogy miért döntött így, kivirágzó arccal csak annyit mond: „Mert nagyon jól érzem magam itt!”.

Számára nagyon fontos a vásárlói kör: hivatásaként tekint a szakmájára, nagyon komolyan veszi az ügyfélbarát hozzáállást, képes nyitvatartási időn kívül is bemenni boltjába, ha egy valaki csak hétvégén tudja a cipőjét javítás után átvenni.

A '70-es években lehetősége lett volna Németországban a München melletti Starnbergben folytatni az életét, de ő mégis Magyarországon maradt. Ahogy fogalmaz, már itt is fog elmenni.

A különleges humoráról ismeretes cipész a sok megpróbáltatás ellenére rendkívül pozitívan tekint vissza az életére. Feleségét viccesen „főbérlőnek” nevezi, indokolva ezt a házasságukon belüli nőuralommal.

Mindenkit szívesen fogad egy-két szóra, aki belátogat a műhelyébe. Ezt jól mutatja, hogy bár látszik, épp el van úszva a munkáival, a történetmesélésben nagy rutinja van.

Két munka között heti kétszer-háromszor pedig megjátssza a Tippmixet, figyeli az aktuális focihíreket a fogadásokhoz - volt válogatott focistaként ez nála nem is lehet kérdés.

Szakmája szépségét az apró örömökben leli meg: például mikor látja, ha valaki örül a megjavított cipőjének, amit ismét használhat. Amire Gyula igazán büszke, arról pedig szerényen úgy vall:

Nem túl nagy dolog, amire büszke vagyok, de az azért megdobogtatta a szívem, mikor az egyik általam tervezett cipő egy szakbolt kirakatában volt elhelyezve.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Legnépszerűbb

Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


CÍMLAPFOTÓK
A Rovatból
A legerősebb képek a pénteki gyerekvédelmi tüntetésről - 50 ezren gyűltek össze a Hősök terén
A péntek este tartott eseményen az áldozatokért és a gyerekért tüntettek a Hősök terén. Durván nagy volt a tömeg: az internetadó elleni tiltakozás óta nem tüntetett ennyi ember Magyarországon.


Az áldozatokért és a gyerekért tüntettek péntek este a Hősök terén. Az eseményen teljesen megtelt a tér, a felszólalók között volt többek között Azahriah, Pottyondy Edina és Osváth Zsolt is.

Durván nagy volt a tömeg: az internetadó elleni tiltakozás óta nem tüntetett ennyi ember Magyarországon.

Itt írtunk arról, hogy bántalmazott áldozatok idéztek fel a Hősök terén zajló nagyszabású tüntetésen olyan mondatokat, amik az egész életüket meghatározták.

A tüntetés után nagyjából 200 tiltakozó nekifeszült a rendőröknek a Fidesz székháza előtt.

Itt vannak a legerősebb képek a tüntetésről.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
CÍMLAPFOTÓK
A Rovatból
Fideszes celebgaléria: így érkeztek Orbán évértékelőjére a közönség tagjai
Fotósunk lencsevégre kapott néhány érkező ismertebb résztvevőt.


A Várkert Bazárban tartotta évértékelőjét Orbán Viktor miniszterelnök. A közönség soraiban szokás szerint a kormány tagjai, a Fidesz képviselői és pártemberei, valamint a párt holdudvarának tagjai foglaltak helyet.

Fotósunk lencsevégre kapott néhány érkező ismertebb résztvevőt:

Harrach Péter száll ki az autóból

Demeter Szilárd

Nemcsák Károly

Miklósa Erika

Hidvéghi Balázsék érkeznek

Nagy Feró (a szavai szerint "Fidesz csicska")

Ókovács Szilveszter is megjött

Kálomista Gábor producer érkezik

Huth Gergely


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

CÍMLAPFOTÓK
Megint zúgott Budapesten a „ruszkik haza!” – az orosz követség előtt tüntettek a háború kitörésének évfordulóján
A résztvevők a Városháza térről vonultak az Andrássy útra, ahol mécseseket gyújtottak. Látványos fotókon a szombati tüntetés.


Ruszkik haza! Legyen béke és szabadság! címen szolidaritási menetet szerveztek Ukrajnáért szombaton Budapesten, az orosz invázió kezdetének második évfordulóján.

A résztvevők a Városháza téren gyülekeztek, ahonnan az Andrássy útra, Oroszország budapesti nagykövetségéhez vonultak. Itt aztán felszólalt Karácsony Gergely főpolgármester, Baranyi Krisztina, Ferencváros polgármestere, Petrovszka Viktória, az Egység Ukrán Egyesület elnöke, Vova Geizer zenész, az ukrán Shablya együttes frontember és Cseh Katalin, a Momentum EP-képviselője is.

Az esemény házigazdája, Tompos Márton, a Momentum országgyűlési képviselője

a beszédek végén arra kérte a felszólalókat, hogy álljanak a színpadra és együtt énekeljék el a magyar és az ukrán himnuszt.

Ezután a résztvevők mécseseket gyújtottak a kihelyezett emlékfalnál.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

CÍMLAPFOTÓK
A Rovatból
A szocialista szellem vasútja, Bástya elvtárs és a magyar narancs, ami már nem is miénk – Így fogadták Magyar Pétert Felcsúton, a hatalom szívcsakrájában
Rengetegen voltak kíváncsiak a Tisza Párt alelnökére, aki a híres kisvasút egyik megállójában mondott beszédet. Előkerült egy molinó Bástya elvtárssal, és felcsendült a szokásos Kossuth nóta is. Képriport Felcsútról.


Fejér megyében folytatta a héten az országjárását Magyar Péter. A Tisza Párt alelnöke pénteken délután Felcsútra, a „hatalom szívcsakrájába” is ellátogatott, ahol a híres kisvasút megállójában mondott beszédet. Ezután fel is szálltak az általa csak a szocialista szellem vasútjának nevezett járműre.

Magyart rengetegen várták a Fejér megyei településen, ahol többek között arról beszélt, hogy ma Magyarország egy családi részvénytársaság, illetve, hogy „Gyurcsány és Orbán közösen az Európai Unió második legszegényebb országává tették hazánkat”. A politikus megkérte a jelenlévőket, hogy június 9-én küldjenek jelet a hatalomnak, mutassák meg, hogy a magyar emberek már nem félnek.

„Ma este a 15. megyébe látogatunk el, eddig több mint 140 településen jártunk. A szellem kiszökött a palackból, és már nem lehet visszazárni!”

– mondta Magyar Péter, mire a tömeg elkezdte skandálni, hogy „Nem félünk!”.

Magyar Péter a beszédét itt is a jól ismert Kossuth-nótával fejezte be, majd felültek a kisvasútra, amire egy hatalmas molinót is kiraktak, amin Bástya elvtárs képe volt, illetve egy felirat: „a magyar narancs kicsit savanyúbb, kicsit sárgább, de már nem is a mienk”.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk